79643-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hand och vinkelstycken samt Tandsaneringsintrument
Referensnummer: FTV 2101-0044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Region Stockholm, i fortsättningen kallad FTV, inbjuder företag, i fortsättningen kallade anbudsgivaren eller leverantören, att inkomma med anbud avseende ramavtal för hand och vinkelstycken samt tandsaneringsinstrument, hand och vinkelstycken. Upphandlingen innehåller fler än ett (1) anbudsområde och flera ramavtalsleverantörer kan komma att antas.