79657-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Enkätverktyg, Kundundersökningar och Medarbetarundersökningar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 10: Marknads- och opinionsundersökningar
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar 3 separata delar; ett enkätverktyg som ska hanteras av interna användare på Sjöfartsverket, kundundersökningar som helt eller delvis ska kunna hanteras av leverantör samt medarbetarmätningar som helt ska kunna hanteras av leverantör.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 48000000 Programvara och informationssystem, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48463000 Programvara för statistik, 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79342310 Kundundersökningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.