79668-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jämtland: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av Birka och Bäckedal folkhögskolor samt Hede hälsocentral
Referensnummer: RS/828/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland/Härjedalen upphandlar drift och skötselentreprenader för tre olika anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Drift och skötsel av Birka folkhögskola
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad på tre (3) anbudsområden.
A.Birka folkhögskola, Ås
B.Bäckedal folkhögskola,Sveg
C.Hede hälsocentral
Drift och skötsel av Bäckedal folkhögskola
Del nr: 2
Drift och skötsel av Hede hälsocentral
Del nr: 3