797046-2025 - Resultat
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Blodpåsar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodpåsar
BeskrivningBlodpåsar som venesectiopåsar, transferpåsar, cryopåsar mm.
Intern identifierareRS 2025-03138
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33141613 Blodpåsar, 33194220 Artiklar för blodtransfusion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000