79712-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Köksgeråd
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kök- och hushållsprodukter 2021
Referensnummer: SF 2021/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221100 Köksgeråd
II.1.4.
Kort beskrivning
Central upphandling av kök- och hushållsprodukter till Stockholms stad. Med kök- och hushållsprodukter menas i denna upphandling: serveringsredskap, porslin, bestick, tillredningsredskap, tallrikar,
Köksutensilier, bleck, bakrelaterade artiklar etc.