2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av maskinverktyg och svets utbildning
Beskrivning: Upphandlingen avser verktyg och maskiner inom bygg samt svets utbildning
Intern identifierare: 2024-6889
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44510000 Verktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner, 42662000 Svetsutrustning, 43130000 Borrutrustning, 43132300 Borrar, 44315100 Svetstillbehör, 44315200 Svetsmaterial, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000