See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningar STCW
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att täcka Sjöfartsverkets behov av utbildningar för sjöpersonal för att uppfylla Transportstyrelsens krav.
Intern identifierare: 25-05068
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80330000 Säkerhetsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav
Beskrivning: Generella krav för samtliga anbudsgivare - Ej anbudsområde.
Intern identifierare: 1801963-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Grundläggande säkerhet (Basic Safety).
Intern identifierare: 1774350-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning.
Intern identifierare: 1774351-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Avancerad brandbekämpning.
Intern identifierare: 1774352-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Avancerad brandbekämpning, fortbildning.
Intern identifierare: 1774353-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Sjukvårdare ombord (Medical Care).
Intern identifierare: 1774356-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Sjukvårdare ombord (Medical Care), fortbildning.
Intern identifierare: 1774357-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Kombi Refresh: - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning - Avancerad brandbekämpning, fortbildning)
Intern identifierare: 1774358-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Grundläggande säkerhet (Basic Safety).
Intern identifierare: 1774360-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning.
Intern identifierare: 1774361-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Avancerad brandbekämpning.
Intern identifierare: 1774362-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Avancerad brandbekämpning, fortbildning.
Intern identifierare: 1774363-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Sjukvårdare ombord (Medical Care).
Intern identifierare: 1774366-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 13
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Sjukvårdare ombord (Medical Care), fortbildning.
Intern identifierare: 1774367-13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 14
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Kombi Refresh: - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning - Avancerad brandbekämpning, fortbildning)
Intern identifierare: 1774368-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 15
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Grundläggande säkerhet (Basic Safety).
Intern identifierare: 1774370-15