2. Förfarande
Förfarande
Titel: WAN och internet tjänster för Heby och Knivsta kommun
Beskrivning: Tierps kommun bjuder härmed in till att lämna anbud i enlighet med det som framgår av bifogade bilagor/handlingar. Förfrågningsunderlaget är den upphandlande myndighetens underlag för anbudsförfrågan. Det avser att ge en saklig och allsidig information om förutsättningarna för upphandlingen och uppdraget.
Intern identifierare: 2024-22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsmall
Beskrivning: Tierps kommun avser att upphandla WAN/LAN/internet Målet med upphandlingen är att skriva ett kontrakt med en leverantör som kan tillgodose samtliga medlemskommuners behov, för IT-nämnden i Tierps kommun, avropande enhet är IT-centrum, behovet avser WAN, LAN och internet tjänster Tierps kommun / IT-Centrum bjuder in till anbudsgivning i enlighet med det som framgår i senare del av förfrågningsunderlaget samt dess bifogade handlingar. Förfrågningsunderlaget är den upphandlande myndighetens underlag för anbudsförfrågan. Det avser att ge en saklig och allsidig information om förutsättningarna för upphandlingen och uppdraget.
Intern identifierare: 1796750-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris
Beskrivning: Enligt svarsformulär
Intern identifierare: 1796751-1