798624-2025 - Resultat
Sverige – Yrkesutbildning – Yrkesutbildning distans
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesutbildning distans
Beskrivning: Upphandlingen avser distansstudier. Alla ämnen samt de nationella yrkespaketen undersköterska, barnskötare, elevassistent samt personal inom funktionshindersområdet för yrkesvux inom VO och BF ska erbjudas i ämnesutbudet. Upphandlingen gäller både reguljär utbildning i utbildningsförvaltningens regi och uppdragsutbildning för vård-och omsorgsförvaltningen.
Intern identifierare: UAN2025/298
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80530000 Yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000