79863-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrala dialyskatetrar och kateterlås
Referensnummer: RS 2019-02726
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Centrala dialyskatetrar, dubbellumen ej tunnulerade och tunnulerade, trippellumenkatetrar ej tunnulerade. Kateterlås med Citrat i olika styrkor. Kateterlås med Taurolidin. Injektions-och infusionsventil för dialys.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141200 Katetrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen