2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rökgaskondensor
Beskrivning: Leveransen ska utgöra en komplett rökgaskondensringanläggning med tillhörande kondensatrening inklusive alla erforderliga hjälpsystem. Rökgaskondensorn ska installeras i en befintlig biobränsleeldad anläggning. Bygg- och elkraftsarbeten ingår i andra entreprenader. Leverantören ska dock tillhandahålla kompletta underlag för konstruktion, upphandling och utförande av dessa.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121241:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk, 51000000 Installation (utom programvara), 42511000 Värmeväxlare och kondensorer för luft eller andra gaser