79871-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad sopsugsterminal i Hallonbergen/Ör
Referensnummer: UH-2018-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser byggnation av en komplett terminalbyggnad för insamling av avfall, samt en option på till-och ombyggnation av befintlig terminalbyggnad.
Projektet inkluderar detaljprojektering och överlämning av färdiga och kompletta anläggningar i enlighet med förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen