Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad sopsugsutrustning i Hallonbergen/Ör
Referensnummer: UH-2018-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511200 Hämtning av hushållssopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser komplett sopsugsterminal med tillhörande utrustning för omhändertagande av avfall för stadsdelen Hallonbergen-Ör. Projektet inkluderar detaljprojektering, leverans, installation och driftsättning av sopsugsterminal, sopsugsutrustning samt tillhörande sopsugsledningsdragning till närliggande kvarter, drift och underhåll under garantitiden samt optioner på till- och ombyggnation av terminal och sopsugsutrustning på befintlig sopsugsterminal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511200 Hämtning av hushållssopor, 44162000 Rörsystem, 44161000 Ledningsrör, 44613800 Avfallscontainrar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 90500000 Avfallstjänster, 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen