79904-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter och konsulttjänster: Arkitekt, Byggnadsingenjör, Landskapsarkitekt, Landskapsingenjör
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter och konsulttjänster: Arkitekt, Byggnadsingenjör, Landskapsarkitekt, Landskapsingenjör
BeskrivningVälkomna att lämna anbud i denna upphandling av ramavtal för: - Byggnadsingenjörer - Landskapsarkitekter - Landskapsingenjörer I denna upphandling antas alla kvalficerade anbud. En särskild fördelningsnyckel där beställarnas behov avgör vem som sedan avropas kommer att nyttjas alternativt kommer konsulter avropas med förnyad konkurrensutsättning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArkitekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelByggnadsingenjör
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLandskapsarkitekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLandskapsingenjör
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:4