2. Förfarande
Förfarande
Titel: 3D dimensionellt navigeringssystem
Beskrivning: Region Västmanland har för avsikt via offentlig upphandling att anskaffa ett 3D dimensionellt navigeringssystem till Västerås sjukhus. Det pågår även en utredning huruvida Region Sörmland ska inkludera en option till avtalet. Optionen avser möjliggöra ett avropa för ett framtida avrop till och med 2028. Den inledande aktiviteten för upphandlingen är genomförandet av denna RFI.
Intern identifierare: IN-IN24-0009
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning