Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledning och kontroll Västerbottens, Västernorrlands och Jämtlands län
Referensnummer: 876/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser Byggledning/Kontroll/Besiktning och omfattar projekt avsedda att uppföras eller utföras inom Västerbottens, Västernorrlands och Jämtlands län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen