Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektörer, Norrbottens län
Referensnummer: 4969/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser huvudsakligen projekterings- och/eller utredningsuppdrag av ny-, till- och ombyggnader, samt renovering, planarbete och miljöarbete m.m. avseende projekt avsedda att uppföras eller utföras inom Norrbottens län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fortifikationsverket inbjuder er att lämna ansökan för att få avge anbud i denna ramavtalsupphandling.