799223-2025 - Resultat
Sverige – Skogstjänster – Ramavtal för skogsmaskintjänster i naturreservat och andra värdefulla områden. Skördare, skotare samt hästskotning,
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för skogsmaskintjänster i naturreservat och andra värdefulla områden. Skördare, skotare samt hästskotning,
BeskrivningLänsstyrelsen i Södermanlands syfte med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov avverkning i odlingslandskap och skogsmark inom naturskyddade områden. Länsstyrelsens främsta målsättning med åtgärderna är att bevara och utveckla biologisk mångfald och friluftslivsvärden. Avverkningen skall utföras i region Södermanland.
Intern identifierare512-1270-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000