79941-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstefordon 2019
Referensnummer: 23.2-3666-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av nya personbilar och transportfordon upp till och med 3,5 ton. Ramavtalet avser hela Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänstefordon