79942-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk produktion
Referensnummer: LiU-2020-04346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för produktionstjänster inom kommunikationsområdet.
Uppdraget innebär att utifrån LiU:s varumärkesstrategi, grafiska manual, profil, mallar, bild- och filmspråk samt tonalitet arbeta med bland annat formgivning, skribenttjänster, illustrationer, film, motion design, digital marknadsföring och digitalt content.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79822500 Grafisk formgivning, 92100000 Film- och videotjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen