799455-2025 - Resultat
Sverige – Juridiska tjänster – Ramavtal avseende juridiska tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende juridiska tjänster
BeskrivningUpphandling av kvalificerade juristtjänster som täcker beställarens behov inom flertalet rättsområden.
Intern identifierareTN 2025-0075
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1 Fullservice
Huvudklassificering (cpv): 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2 Upphandlingsrätt
BeskrivningSe underlag
Intern identifierare1707420-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelRamavtal- Generell del
Intern identifierare1707418-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3 Entreprenadrätt
Intern identifierare1756823-3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 4 Fastighets- och miljörätt
Intern identifierare1756824-4
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelAnbudsområde 5 IT-rätt
Intern identifierare1756826-5
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelAnbudsområde 6 Säkerhetsskydd
Intern identifierare1756829-6
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelAnbudsområde 7 Kommunal- och förvaltningsrätt
Intern identifierare1756831-7