See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - specialistkonsulter IT
Beskrivning: Huddinge kommun bjuder in leverantörer att gå med i dynamiskt inköpssystem avseende specialistkonsulter IT.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Verksamhetsutveckling (Innovationsledning, Processledning, processanalytiker, verksamhetsutvecklare, IT-, informations- och cybersäkerhet )
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116741:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arkitektur och IT utveckling (IT Arkitekt, IT utvecklare, Kravställare)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116741:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ledning och styrning ( Projektledare, IT projektledare, Objektledare, Objektägare Systemförvaltare, ITIL processer, Testledare)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116741:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tjänstedesign, (Förändringsledare, Metodutvecklare)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116741:Lot:4