79983-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter
Referensnummer: 18/141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för konsulttjänster gällande miljötekniska undersökningar och utredningar av förorenade områden.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Miljökonsulter i Jönköpings kommun
Planerad avtalsstart är 2022-02-05.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommunMullsjö kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90715000 Föroreningsundersökningar, 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen