799833-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska hjälpmedel – Andningsbehållare med mask
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAndningsbehållare med mask
BeskrivningUpphandlingen avser andningsbehållare med tillbehör mask som används som hjälpmedel för att tillföra inhalationsläkemedel. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden som utvärderas och tilldelas var för sig.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAndningsbehållare med ljudåterkoppling
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121363:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAndningsbehållare utan ljudåterkoppling
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121363:Lot:2