79994-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1065 Lackering skåpsluckor och dörrar
Referensnummer: TI 2022-1065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Ramavtal gällande lackering och målning av
skåpsluckor och dörrar.
Beställare är Telge AB inkl. dess helägda dotterbolag samt Nykvarns Kommun inkl. dess helägda bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45442100 Målning, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen