80009-2025 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Rekvisitionsläkemedel 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekvisitionsläkemedel 2025
BeskrivningUpphandlingen omfattar läkemedel, som beställs genom rekvisitionsförfarande och administreras av sjukvårdspersonal inom de fyra norra regionerna, egion Västernorrland, Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten, samt de vårdgivare inom LOV som deltagande regioner har avtal med.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104462:Lot:1