800132-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Hämtning källsorterat avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHämtning källsorterat avfall
BeskrivningUpphandling avseende hämtning av källsorterat avfall.
Intern identifierareSTK-2025-1413
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHämtning källsorterat avfall