2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt Inköpssystem fordon upp till 3,5 ton till Lysekil, Munkedal, Sotenäs och Tanum
Beskrivning: Leverantör inbjuds till att inkomma med ansökan till DIS, Dynamiskt inköpssystem för upphandling av fordon upp till 3,5 ton. Ansökan till DIS går att göra löpande. Alla kvalificerade leverantörer kommer per automatik få de "Specifika upphandlingarna" som annonseras i steg 2. Mer information om vad DIS är finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: KA 2022/001103
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000