Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter 2023
Referensnummer: 2023-00107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser profilprodukter för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun, Bromölla kommun, Hörby kommun och Höörs kommun, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner och bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15842310 Karameller, 18331000 T-tröjor, 18530000 Presenter och priser, 18931100 Ryggsäckar, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22462000 Reklammaterial, 34722100 Ballonger, 39221150 Termosflaskor, 39225710 Flaskor, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 39295200 Paraplyer, 39514100 Handdukar, 44424300 Reflexband
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen