2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utrustning till forskningsstudier
Beskrivning: Danderyds sjukhus (DSAB) avser med denna frivilliga förhandsinsyn meddela att DSAB har som intention att genomföra en direktupphandling av utrustning till forskningsstudier. Nedanstående funktioner ska uppfyllas. Samtliga produkter behöver vara kompatibla med varandra och godkända för att användas sammankopplade för forskning och klinik. Specifikt: • EMG kompatibel • Kompatibel Neuronavigering • Kompatibelt med olika typer av coils • Klara nedkylning av coil för att hantera intensiva/krävande protokoll • Kunna applicera TBS protokoll • Kompatibel med MRI • Kompatibelt med CED och Signal från Cambridge Electronic design.
Intern identifierare: DS 2024-3697
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000