80047-2019 - PlaneringSverige-Gnesta: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gnesta Ishall - DE 3 VS
Referensnummer: 19/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar anpassning av befintligt rörsystem till nya kylanläggningen i Gnesta sporthall. Entreprenaden handlas upp som en delad entreprenad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen