80047-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning – Brandsäkerhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandsäkerhet
BeskrivningUpphandlingen omfattar bland annat service, underhåll och omladdningsåtgärder av släckutrustning samt upprättande och montage av utrymningsplaner och skyltning för brand- och säkerhet.
Intern identifierareUPPH2025-00278
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Ytterligare klassificering (cpv): 24951220 Brandsläckningsmedel, 35111300 Brandsläckare, 35111320 Bärbara brandsläckare, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000