2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal gällande arkitekttjänst
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för arkitekttjänst i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116871:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavtalet kan förlängas i upp till 2 år (1 år i taget)