80088-2023 - ResultatSverige-Varberg: Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult Byggkalkylator
Referensnummer: KS 21/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar löpande avrop av tekniska konsulttjänster avseende kalkylering av ny,- till och ombyggnadsprojekt samt underhållsåtgärder.
Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321100 Byggnadsekonomiska tjänster, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen