Denna upphandling ska tillgodose det löpande behovet av möbler och inredning anpassade för barn i förskolemiljöer inom Umeå kommun och avropsberättigade. Alla möbler och inredning ska uppfylla kravet på giftfriförskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Skötbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kapprumsinredning
Del nr: 2
Klädskåp
Del nr: 3
Hatthylla, skoställ och krokar
Del nr: 4
Avdelningsskärm
Del nr: 5
Pallar och sittbänkar
Del nr: 6
Hallmöbler
Del nr: 7
Anslagtavlor
Del nr: 8
Förvaringsmöbeler
Del nr: 9
Mattor
Del nr: 10
Bord
Del nr: 11
Scentrappa
Del nr: 12
Hyllor
Del nr: 13
Förvaringbackar
Del nr: 14
Staffli
Del nr: 15
Vilrum
Del nr: 16
Barnstolar
Del nr: 17
Uteplats
Del nr: 18
Soffa och fåtölj personalrum
Del nr: 19
Bord personalrum
Del nr: 20
Ljusbord
Del nr: 21
Lekbord
Del nr: 22
Pedagogiska möbler
Del nr: 23
Akustiktavlor
Del nr: 24