80122-2021 - ResultatSverige-BORÅS: Försäljning av herrelös egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäljning av fordon och maskiner
Referensnummer: 2019IN00093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäljning av fordon och maskiner åt Borås Stad, Servicekontoret
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34311000 Maskiner, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 79342400 Auktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen