2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsultuppdrag för projektering nybyggnation av förskolorna Fredagstomten 23 och Solvädersbyn 60
Beskrivning: Uppdraget avser generalkonsultuppdrag som omfattar projektering av två förskolor. Generalkonsulten har rollen som uppdragsansvarig och ska bemanna en konsultgrupp med erforderliga kompetenser samt leda gruppens arbete. Handlingar som ska tas fram är bygglovshandlingar och förfrågningshandlingar. Även en kalkyl avseende förfrågningshandlingar ska tas fram.
Intern identifierare: SFF-2024-01250
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000