Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bränslepellets
Referensnummer: TF 2017/1192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09111400 Träbränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun har behov av bränslepellets till 4 av sina anläggningar. Enköpings kommun kommer att handla upp det som ett ramavtal med 2 år + option om 1år + 1år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen