See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laser för urologiskt bruk Enköping
Beskrivning: Laser för urologiskt bruk inkl förbrukning till Lasarettet i Enköping.
Intern identifierare: UPPH2024-00272
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33169100 Kirurgisk laser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser laser för urologiskt bruk inkl. förbrukningsmaterial och tillbehör för behandling av bland annat sten, prostataförstoring och mjukdelstumörer i urinvägar. Antal behandlingar beräknas uppgå till ca 160-200 st per år.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ny mall