2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektförsäkring till totalentreprenaden Kriminalvårdsanläggning i Trelleborg
Beskrivning: Projektförsäkringen avser en totalentreprenad i samverkan av ny kriminalvårdsanläggning i Trelleborg, säkerhetsklass 2, bestående av 814 platser varav 628 anstaltsplatser och 186 häktesplatser
Intern identifierare: SPF2025-022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektförsäkring till totalentreprenaden Kriminalvårdsanläggning i Trelleborg