801867-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programrelaterade tjänster – FME-licenser, kommunlicenser till Storstockholms kommuner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: FME-licenser, kommunlicenser till Storstockholms kommuner
Beskrivning: FME-licenser, kommunlicenser till Storstockholms kommuner, samarbete via Storstockholms Geodataråd. Upphandlingen avser en licenspartner för Geodata FME-licenser från Safe Software Inc. Priset är färdigförhandlat, upphandlingen avser licenspartner tjänster med kvalitet.
Intern identifierare: STrN-0514/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000