801914-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Glasögon – Arbetsanpassade glasögon 2025 - Hälsingland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetsanpassade glasögon 2025 - Hälsingland
BeskrivningInköpssamverkan Mitt upphandlar genom Nordanstigs Kommun tjänst och varor enligt reglerna för användning av bildskärmar (AFS 2023:11)
Intern identifierare15813
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas, 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon, 85160000 Optikertjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBollnäs
BeskrivningKommunregion Bollnäs
Intern identifierareBollnäs
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHudiksvall
BeskrivningKommunregion Hudiksvall
Intern identifierareHudiksvall
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelNordanstig
BeskrivningKommunregion Nordanstig
Intern identifierareNordanstig
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOvanåker
BeskrivningKommunregion Ovanåker
Intern identifierareOvanåker
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelSöderhamn
BeskrivningKommunregion Söderhamn
Intern identifierareSöderhamn
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelLjusdal
BeskrivningKommunregion Ljusdal
Intern identifierareLjusdal