2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larmcentral och bevakningstjänster
Beskrivning: Lunds kommun, Visit Lund AB och Lunds kommuns Fastighets AB, genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av avtal avseende larmcentral respektive bevakningtjänster.
Intern identifierare: KS 2025/1189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 75241000 Tjänster för allmän säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Larmcentral
Beskrivning: Denna del omfattar enbart tjänster inom larmcentralområdet.
Intern identifierare: 1794742-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Denna del omfattar enbart bevakningstjänster.
Intern identifierare: 1794743-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav för upphandlingens båda delar
Beskrivning: Larmcentral och bevakningstjänster.
Intern identifierare: 1759462-2