See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lägenhetshotell
Beskrivning: Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av boende på lägenhetshotell. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) eller flera Leverantörer. • Delområde 1 – Nära Operahuset Beställaren avser tilldela tre (3) lägenhetshotell. • Delområde 2 – Stockholms innerstad Beställaren avser tilldela tre (3) lägenhetshotell Beställaren förbehåller sig rätten att tilldela fler eller färre än tre (3) lägenhetshotell per delområde.
Intern identifierare: 24/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55250000 Uthyrning av möblerade korttidsinkvarteringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000