Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framtagande av tillstånd för strandfodring och anläggande av strand i västra Trelleborg
Referensnummer: KS 2020/157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun inbjuder till att lämna anbud på framtagande av tillstånd för strandfodring och anläggande av strand i västra Trelleborg. Denna upphandling avser att ta fram alla underlag och utföra allt arbete som krävs för att få tillstånd att strandfodra och anlägga strand i västra Trelleborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning, 79100000 Juridiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen