80217-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal förskolemöbler
Referensnummer: 17150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för möbler till förskolemiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skötbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skötbord special
Del nr: 2
Pallar
Del nr: 3
Kapprumsinredning
Del nr: 4
Klädskåp
Del nr: 5
Hatthylla och skoställ personalrum
Del nr: 6
Avdelningsskärm
Del nr: 7
Sittbänk och pallar
Del nr: 8
Stövelknekt och stövelvagn
Del nr: 9
Anslagtavlor
Del nr: 10
Förvaringsmöbeler
Del nr: 11
Mattor
Del nr: 12
Bord
Del nr: 13
Scentrappa
Del nr: 14
Klämlist för papper
Del nr: 15
Hyllor
Del nr: 16
Hylla låg
Del nr: 17
Förvaringbackar
Del nr: 18
Brickställ
Del nr: 19
Staffli
Del nr: 20
Vilrum
Del nr: 21
Hylla utan rygg
Del nr: 22