80241-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative property reinsurance for the City of Gothenburg regarding Göteborg Energi and Renova on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative reinsurance for the primary property program insuring Göteborg Energi and Renova with an approx
value of total sums insured of SEK 60 000 000 000
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen