80258-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs
Referensnummer: 20RS3844
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av tjänst för utförande av fönsterputs på Region Västernorrlands samt Scenkonst Västernorrland fastigheter. Anbud kan lämnas på fyra områden: - Sundsvall - Härnösandsområdet - Sollefteå-Kramforsområdet - Örnsköldsviksområdet samt Sundsvall-Härnösand för Scenkonst Västernorrland.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Fönsterputs av Region Västernorrlands fastigheter inom tre områden samt Scenkonst Västernorrlands lokaler inom ett område enligt vidare beskrivning i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen