80260-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El och belysning 2021 - Tekniska konsulter
Referensnummer: KS 2020/411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster för el och belysning. Projektering och framtagande av förfrågningsunderlag för åtgärder på det befintliga nätet samt vid nybyggnation. Entreprenadbesiktning av anläggning och konstruktion. Projektledning/byggledning för anläggning och konstruktion.
Uppdrag
Kan omfatta såväl utredningsskede, planskede (särskilt detaljplaneskede), projekteringsskede, bygghandlingsskede och/eller förvaltningsskede
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314100 Tjänster på elområdet, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen