80265-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Bedömningstjänster vid rekrytering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bakgrundskontroller
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltnings AB Framtiden inbjuder att lämna anbud gällande ramavtal avseende bakgrundskontroller vid rekrytering. Ramavtalet omfattar 4 år med ca 150 bakgrundskontroller per år.
Upphandlingen genomförs av dotterbolaget Familjebostäder i Göteborg AB på uppdrag av Förvaltningsaktiebolaget Framtiden och omfattar hela koncernen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen